ביטוח משכנתא

למי מיועדת פוליסת ביטוח חיים?

הפוליסה מיועדת לספק ליקירכם ובני משפחתכם ביטחון כלכלי, באמצעות סכום ביטוח חד-פעמי שישולם להם במקרה פטירה מכל סיבה.

מהם הגורמים המשפיעים על עלות הפוליסה?

עלות הפוליסה, הפרמיה החודשית אותה נשלם, נגזרת מסכום הפיצוי שנרכש, גיל המבוטח, מצב בריאות המבוטח, מינו של המבוטח, האם הוא בעל עיסוק או תחביב מסוכן והאם הוא מעשן או אינו מעשן.

צריך לקחת בחשבון שככל שהגיל צעיר יותר, כך עלות הכיסוי הביטוח נמוכה יותר.

במידה וזו פוליסת חיים משכנתה – המחיר יהיה תלוי גם בסכום ההלוואה ותקופת החזר ההלוואה.

איזה סכום עלינו לבטח בפוליסת ביטוח החיים?

המרכיב העיקרי והחשוב ביותר לבדיקה הוא גובה הפיצוי הנרכש. חשוב להבהיר שביטוח חיים לא נועד עבור בעל הפוליסה, אלא עבור התלויים בו, אם חלילה ילך לעולמו.

במידה ואתה המפרנס הראשי או משני של המשפחה, צריך לקחת בחשבון – בכמה בני משפחה אתם תומכים כלכלית ולכמה שנים. בנוסף, מה ההוצאות החודשיות הקבועות של המשפחה, שבלעדיהם לא יוכלו להתקיים בכבוד.

מה ההבדל בין ביטוח חיים לביטוח חיים משכנתה?

ביטוח חיים רגיל הוא ביטוח שמבקש אדם לבטח עצמו, כך שביום פטירת המבוטח, מי שזכאי לקבל את הכספים אשר בפוליסה הם מי שהמבוטח קבע כי הם יהיו המוטבים.

לעומת זאת, ביטוח חיים למשכנתה נועד למטרה אחת ויחידה, והיא כיסוי תשלומי הלוואת משכנתה שנלקחה לצורך רכישת דירה במקרה של פטירת אחד הלווים. בביטוח חיים מסוג זה, הסכום המשולם למוטב (שהוא הבנק) בעת הפטירה, משולם בגין מטרה ספציפית ומסוימת והיא תשלום יתרת החוב בגין ההלוואה.

למשל, אם לפתע, לא עלינו – נפטר הבעל והאישה שהתבססה עד כה על המשכורת של הבעל נשארת עם משכנתה בגובה 6,500 שקל כאשר היא מרוויחה בסך הכל 5,000 שקל. נראה כי היא לא תצליח לעמוד בתשלומי המשכנתה, ולכן הבנק תובע את חברת הביטוח, מקבל מהם את הכסף ומסיימים עם המשכנתה.

📌 ביטוח משכנתה הינו כיסוי חובה הנדרש על ידי הבנק כתנאי להענקת משכנתה.

📌 אם לקחתם מספר הלוואות למשכנתה, תידרשו לרכוש ביטוח משכנתא עבור כל אחת מהן.

📌 הבנק המלווה אינו יכול לחייב אתכם לרכוש ביטוח משכנתה דרך הבנק.

במידה וסיימתם את תשלומי המשכנתה, תוכלו לבטל את הפוליסת חיים משכנתה ולהשאיר פוליסת חיים (לא משועבדת לבנק), ביטוח מבנה ותכולה.

למה צריך ביטוח מבנה?

ביטוח מבנה מבטח מפני נזקים למבנה הדירה, למשל שריפה ששרפה את הבניין כולו.

בביטוח מבנה, המחיר תלוי במצב הדירה שלכם ובעלות הקמתה מחדש, מכיוון שהביטוח בודק כמה יעלה להם לבנות את הבית מחדש ללא התחשבות בשווי השטח.

מה ההבדל בין ביטוח מבנה לביטוח מבנה משכנתה? 

הבית שלכם הוא עדיין לא באמת שלכם. הוא שייך לבנק יותר מאשר שהוא שייך לכם.

לכן, הבנק רוצה להבטיח שהנכס יהיה תקין ולא יקרו לו דברים שיורידו את ערכו. בדיוק בגלל זה הוא מבקש מכם לערוך ביטוח נכס, על מנת שיבטיח שהבית יישאר על כנו במקרה של קלקולים, פיצוצים בצנרת ועוד. דבר נוסף שהבנק רוצה להבטיח הוא מקרה בו הנכס יאבד את ערכו לגמרי, לדוגמה בשריפת ענק או ברעידת אדמה, במקרה כזה אתם תשארו עם משכנתה בגובה כמה מאות אלפי שקלים, בלי דירה (הרי היא נשרפה) וסביר להניח שלא תוכלו לשלם לבנק את החוב, הבנק מודע לזה ומבקש מכם לעשות ביטוח נכס ובכך מבטיח שאם יקרה אסון חברת הביטוח תממן את עלות בניית הבית מחדש.

📌 ביטוח תכולה מבטח מפני נזקים לתכולת הבית: ריהוט, מוצרי חשמל, תכשיטים ועוד.

במקרה של נזקי מלחמה או פעולות איבה – מבנה הדירה מבוטח על ידי המדינה באמצעות קרן מס רכוש.

כך שאם יש נזק למבנה, קרן מס רכוש תתקן את הנזק.

גם תכולת הדירה מבוטחת על ידי קרן מס רכוש, אך בסכום מוגבל.

ואינה תפצה בגין נזק לחפצי ערך כגון תכשיטים, חפצי אומנות וכסף.

מעוניינים במידע נוסף על ביטוח משכנתא?

אנחנו כאן לשירותכם!